láss velünk logo


LÁSS VELÜNK!

AUDIONARRÁTOROK TÁRSASÁGA

Melinda a harmincas évei vége felé járó fiatal hölgy. A róla készült fotó egészen közelről mutatja az arcát, mindössze vállainak egy része, és dekoltázsa látszik még. A fotó a szabadban készült, a háttérben egy zöld, füves rét részlete látszik, néhány kisebb facsemetével, mögötte egy parkolóval. Melinda barna haját szorosan hátrafogva viseli, egyenesre vágott frufruja teljesen elfedi homlokát. Arca szolidan sminkelt. Összezárt ajkai kedves mosolyra húzódnak. Szájának vonalát piros kontúrral emelte ki. Szemöldöke hosszú, vékony, finoman ívelt. Szelíd, barna szemei körül a mosolytól finom ráncok jelennek meg. Hosszú szempilláit fekete szempillaspirállal emelte ki, szemhéján halvány barna festés, arcán pirosító látszik. Melinda fejét finoman jobb válla felé billenti, kedves tekintettel néz a kamerába. Fülében kisebb áttetsző gyöngyökből álló lógós fülbevalót visel. Nyakában ezüst lánc lóg, a láncba öt darab kisebb, kör formájú csillogó kő van belefűzve, melyek kék, lila illetve fehéresen áttetsző színekben játszanak. Melinda ruhájából mindössze selyem bolerójának egy kicsiny részlete látszik, mely világos drapp színű, és piciny, lila hímzett virágokkal díszített.

Kurucsai-Szabó Melinda

A mesék, a történetek kicsi koromtól elvarázsoltak, átszőtték az életemet. 6 évesen írtam az első „regényemet”, szavalóversenyeken indultam, gimnáziumban kipróbáltam a színjátszást, majd az egyetemen angol nyelv és irodalom szakon folytattam a tanulmányaimat. Itt eleinte a kortárs, populáris zenék és azok szövege érdekelt nagyon, később pedig, rendszeres színházlátogatóként „megcsapva a masztix szagától”, szakirányként a színháztörténetet választottam. A színpadon életre kelő drámák, a mágikus jelképek, az „itt és most” varázsa, a színházi nyelv az életem részévé váltak.
Az egyetem vége felé éltem át, milyen az, amikor a saját, kézzel írt jegyzeteimet nem tudom elolvasni. Egy szembetegség következtében a szöveggel sűrűn teleírt füzetlapok elmosódott vonalakká homályosodtak. Szerencsére a helyzet áthidalható volt egy képernyőolvasó szoftverrel, így a noteszeket és a tollat lecseréltem egy laptopra. Ekkor tanultam meg, hogy sok, nekem magától értetődő dologért másoknak milyen erőfeszítéseket kell tenniük. Mennyire kiszolgáltatottak tudunk lenni, ha egy megszokott dolog megváltozik az életünkben.
Később, egy sérült embereknek segítő alapítvány munkatársaként szereztem esélyegyenlőségi referens minősítést, megtapasztalva, hogy a mindennapokban mekkora kihívás egy élményt egyszerre élvezhetővé tenni egy kerekesszékes, hallás- vagy látássérült ember számára. Rengeteg kérdéssel találtam szembe magam, mint például, hogy egy olyan komplex műfajt, mint a színház, hogyan lehet úgy a publikum elé tárni, hogy annak üzenete akadálytalanul jusson el mindenkihez?
A történetek és a mesélés a mai napig része az életemnek. Hiszek abban, hogy a leghétköznapibb pillanatokban is felfedezhető a költészet, és hogy a saját történetünket mi magunk írjuk. Rehabilitációs mentorként és coachként azon dolgozom, hogy a velem megosztott történetek hősei is átéljék ezt, és happy enddel zárják életüknek éppen soron következő fejezetét.